23 - 24 July, 2019 | Dockside Group, Sydney, NSW

Meet the Speakers

WE’VE BROUGHT BACK OUR EXCLUSIVE ADVISORY BOARD FOR 2019 !


Jurgen Rammesmayer
Jurgen Rammesmayer
Chief Operating Officer
Arthur J Gallagher
Anna Szabo
Anna Szabo
Head of Business Development Operations & Strategic Projects
King & Wood Mallesons
Kirrilly Pavett
Kirrilly Pavett
Head of Operational Excellence Pacific Zone
Schneider Electric
Tony Eid
Tony Eid
Executive Director, Future Network Operations
Sydney Trains
John Makhoul
John Makhoul
Group Head of Process Excellence
Fairfax
Belinda Bright
Belinda Bright
Regional Managing Director
Kepner-Tregoe
Nikki Alberts
Nikki Alberts
Executive Manager of Implementation and Change
NBN Co
Morgan Jones
Morgan Jones
Group Transformation Manager
BHP
Stuart Rees
Stuart Rees
Managing Director ANZ
Software AG

Speaker


Prakhar Mehrota
Prakhar Mehrota
Senior Director of Machine Learning
Walmart
Jim Hinderks
Jim Hinderks
Global Continuous Improvement Lead
Hertz USA
Paul Doherty
Paul Doherty
Chief Operating Officer
Fiji Airways
Pendar Shahbazi
Pendar Shahbazi
Head of Business Enhancement
Kia Motors
Laurie Brooks
Laurie Brooks
IT Business Process Architecture Senior Principal
Kellogg’s
Wen Smallwood
Wen Smallwood
Director Digital Transformation and Agile Implementation
Optus
Ana Marinkovic
Ana Marinkovic
GM of Business Support
National Australia Bank
Neal Lawson
Neal Lawson
Chief Operating Officer
Metro Trains Melbourne
Frances Cawthra
Frances Cawthra
Chief Financial Officer
Australian Taxation Office
Bart Watson
Bart Watson
Head of Insights
Toll Group
John Makhoul
John Makhoul
Group Head of Process Excellence
Fairfax Media
Jeremy Cowan
Jeremy Cowan
Chief Operating Officer
Blackmores
Tony Eid
Tony Eid
Executive Director, Future Network Operations
Sydney Trains
Kirrilly Pavett
Kirrilly Pavett
Head of Operational Excellence Pacific Zone
Schneider Electric
Nikki Alberts
Nikki Alberts
Executive Manager of Implementation and Change
NBN Co
Morgan Jones
Morgan Jones
Group Transformation Manager
BHP
Michael Whelan
Michael Whelan
General Manager of Operational Excellence
Transurban
Anamica Ramkhelawan
Anamica Ramkhelawan
Lean Process Management Expert
ING
Jurgen Rammesmayer
Jurgen Rammesmayer
Chief Operating Officer
Arthur J Gallagher
Anna Szabo
Anna Szabo
Head of Business Development Operations and Strategic Projects
King & Wood Mallesons
Anthony Bonnici
Anthony Bonnici
Director
Move Mountains
Deb Field
Deb Field
Director, Business and Process Improvement
Sydney Trains
Kristi McLachlan
Kristi McLachlan
Head of Delivery and Strategy Support
Sydney Airport
Tim Powell
Tim Powell
National Contact Centre and Operations Manager
Teacher’s Mutual Bank
Lynn Penny
Lynn Penny
Group General Manager Procurement
Mirvac
Ravi Ramachandran
Ravi Ramachandran
Executive Manager- Enterprise Excellence Capability
NBN
Raj Iyer
Raj Iyer
Continuous Improvement Manager
Water Corporation
Brendan Snowden
Brendan Snowden
Associate Director, Service Improvement University Services
University of Melbourne
Steven Khoo
Steven Khoo
Assistant Vice President
Sime Darby Plantation
Grant Kay
Grant Kay
Business Lead – Automation and Operational Efficiency
MeBank
Nicki Doble
Nicki Doble
Program Manager of Transformation and Operational Excellence
QBE Australia
Melissa Circosta
Melissa Circosta
Communications Manager
Mastercard
Stuart Rees
Stuart Rees
Managing Director ANZ
Software AG
Joanne Banyer
Joanne Banyer
Program Assurance Director
Department of Infrastructure
Mark Comer
Mark Comer
Head of Strategic Enablement
CBus Super
Danny Power
Danny Power
Corporate Performance Manager
Unity Water
Melissa Pollard
Melissa Pollard
Associate Director Continuous Improvement & Innovation
NSW HealthShare
Shiv Chandra
Shiv Chandra
RPA Manager
University of Melbourne